TOURNAMENT 2010 YEAR, DIVISION 8, FISH 1

Open Class

Place Team Members Points
1
NATIVE PREMONITIONS
34' Yellowfin / Evinrude
  • LEON WILCOX
  • JAMES HERON
37.10
2
HI-TIDE GETCHA SOME
31' Contender / Yamaha
  • ROBBIE YANCY
  • CHRISTY DOBREA
  • MELISSA BLANDFORD
34.50
3
BAM BAM / FULL THROTTLE
31' Fountain / Mercury
  • LARRY VOGT
31.82
4
SUNDANCE KID
36' Yellowfin / Mercury
  • SCOTT LAMBETH
30.83
5
MILLER TYME
35' Sea Hunter / Evinrude
  • DOUG MILLER
29.23
6
LIL DEVIL
36' Yellowfin / Yamaha
  • MICHAEL JACQUIN
28.85
7
SQUARE & LEVEL
29' Yellowfin / Yamaha
  • PETE ELDRIDGE
28.59
8
CRIKEY
36' Invincible / Evinrude
  • ANDRE MOORE
  • CONRAD LAU
27.66
9
THE ENABLER
38' Fountain / Mercury
  • WINSTON SHUTT
27.60
10
PROMARINEUSA.COM / HANNON'S CANNON
36' Yellowfin / Yam/merc/suz
  • KEVIN HANNON
26.24
11
OFFSHORE WARRIOR
35' Contender / Yamaha
  • TOM KENNEY
25.45
12
BOTTOM LINE
33' Contender / Yamaha
  • REID MACY, SR.
22.49
13
NO BANANAS
31' Contender / Yamaha
  • JIM BAIRD
21.46
14
WHIPLASH
32' Wellcraft / Yamaha
  • NEIL NIX
17.23
15
SKIN DEEP
36' Invincible / Yamaha
  • STEVE GLANZ
15.42

Small Boat Class

Place Team Members Points
1
REEL ADDICTION
20' Sea Hunt / Yamaha
  • MIKE SENIOR
  • MELISSA SENIOR
31.67
2
ALL HOOKED UP
23' Carolina Skiff / Suzuki
  • CHRISTOPHER NELSON
  • MIKEY FAUROT
27.31
3
PITBOSS
23' Pathfinder / Yamaha
  • DAN DANIELS
20.40
4
TACTICAL ANGLER / IMAGINE THAT
23' Pathfinder / Yamaha
  • WILLIAM POERTNER
  • ELIZABETH SCHMITT
19.85
5
AMERACAT FISHING TEAM
23' Ameracat / Evinrude
  • MIKE CARTER
19.62
6
EVEREDDY
20' Angler / Evinrude
  • TODD EDDY
  • ROBERT EDDY, JR.
13.04
7
GET SNOOKERD
23' Contender / Yamaha
  • CHRIS WORKMAN
11.60

Juniors

Place Team Members Points
1
ALL HOOKED UP
23' Carolina Skiff / Suzuki
MIKEY FAUROT
27.31

Ladies

Place Team Members Points
1
HI-TIDE GETCHA SOME
31' Contender / Yamaha
CHRISTY DOBREA
34.50
2
HI-TIDE GETCHA SOME
31' Contender / Yamaha
MELISSA BLANDFORD
34.50
3
REEL ADDICTION
20' Sea Hunt / Yamaha
MELISSA SENIOR
31.67
4
TACTICAL ANGLER / IMAGINE THAT
23' Pathfinder / Yamaha
ELIZABETH SCHMITT
19.85

Seniors

Place Team Members Points
1
NATIVE PREMONITIONS
34' Yellowfin / Evinrude
JAMES HERON
37.10
2
SQUARE & LEVEL
29' Yellowfin / Yamaha
PETE ELDRIDGE
28.59
3
CRIKEY
36' Invincible / Evinrude
CONRAD LAU
27.66
4
EVEREDDY
20' Angler / Evinrude
ROBERT EDDY, JR.
13.04