TOURNAMENT 2012 YEAR, DIVISION 1, FISH 3

Open Class

Place Team Members Points
1
SEA DRAG'N
28' Privateer / Mercury
  • AL MORRIS, JR.
52.69a
2
NANCY RAE
25' Hydra Sports / Mercury
  • TED CONNOR III
  • DAVID MALLARD
37.08a
3
TEAM INTRACOASTAL ANGLER
34' Yellowfin / Yamaha
  • JACKSON DAVID
29.14a
4
RELEASE
36' Yellowfin / Yamaha
  • MIKE WILLIAMS
25.65a
5
SERVICE CALL
32' Yellowfin / Yamaha
  • PATRICK OVERSTREET IV
23.86a
6
CRAVEN CREEK / UNDER PRESSURE
31' Fountain / Mercury
  • NICK TAYLOR
22.41a
7
G'S MACHINE
31' Fountain / Mercury
  • KEVIN NORRIS
  • SAVANNAH NORRIS
22.34a
8
BOBCAT
36' Yellowfin / Yamaha
  • HENRY MOORE III
  • HENRY MOORE, JR.
21.56a
9
BUD LIGHT
30' Grady White / Yamaha
  • PHILLIP HAMILTON
19.29a
10
TEAM ZEBRA
36' Yellowfin / Yamaha
  • DAVID TEDDER
  • ASHLEY TEDDER
19.10a
11
TEAM ONSLOW BAY
27' Onslow Bay / Mercury
  • JACK PACZOSA
19.09a
12
G-SEA
32' Donzi / Mercury
  • WINSTON BLAND
  • STEPHANIE MILICH
18.82a
13
OBX GIRL / TEAM CALCUTTA
34' Yellowfin / Yamaha
  • JIM DUPREE, JR.
18.71a
14
TRIPLE TROUBLE
35' Triton / Mercury
  • SETH KING
16.92a
15
TEAM WILDCAT
31' Cape Horn / Yamaha
  • DANNY RAWLS
15.24a
16
JUSTIFIED
25' Nautic Star / Yamaha
  • THOMAS JUSTICE
14.34a
17
MOM SAID NO
29' Cobia / Yamaha
  • HARVEY HOOPES III
  • HARVEY HOOPES IV
12.04a

Small Boat Class

Place Team Members Points
1
EAST COAST SPORTS
23' Onslow Bay / Yamaha
  • RANDALL EDENS
  • COLE EDENS
  • GEORGE EDENS
30.74a
2
SECOND CHANZE
23' Contender / Yamaha
  • JOHN LEWIS
29.64a
3
TEAM BLUE WATER CANDY
23' Onslow Bay / Yamaha
  • JODIE GAY
24.04a
4
SALT & BATTERY
23' Triton / Mercury
  • BLAKE HOLCOMB
22.52a
5
MISS TENY
23' Palmetto / Mercury
  • ASHLEY JONES
20.96a
6
CLEARLY HOOKED
23' Contender / Yamaha
  • AUSTIN EUBANK
  • MARGARET PENNSTROM
18.64a
7
LAST MINUTE
23' Contender / Yamaha
  • LEONARD TAYLOR
18.01a
8
FINNAGLE
23' Cape Horn / Yamaha
  • RAYMOND PUGH
  • JAMES WORTHINGTON
14.04a
9
REEL THRILL / TEAM BONE SUCKIN' SAUCE
23' Onslow Bay / Mercury
  • VAUGHN FORD
  • GRAESON FORD
11.55a

Juniors

Place Team Members Points
1
EAST COAST SPORTS
23' Onslow Bay / Yamaha
COLE EDENS
30.74a1
2
FINNAGLE
23' Cape Horn / Yamaha
JAMES WORTHINGTON
14.04a1
3
MOM SAID NO
29' Cobia / Yamaha
HARVEY HOOPES IV
12.04a1
4
REEL THRILL / TEAM BONE SUCKIN' SAUCE
23' Onslow Bay / Mercury
GRAESON FORD
11.55a1

Ladies

Place Team Members Points
1
G'S MACHINE
31' Fountain / Mercury
SAVANNAH NORRIS
22.34a1
2
TEAM ZEBRA
36' Yellowfin / Yamaha
ASHLEY TEDDER
19.10a1
3
G-SEA
32' Donzi / Mercury
STEPHANIE MILICH
18.82a1
4
CLEARLY HOOKED
23' Contender / Yamaha
MARGARET PENNSTROM
18.64a1

Seniors

Place Team Members Points
1
NANCY RAE
25' Hydra Sports / Mercury
DAVID MALLARD
37.08a1
2
EAST COAST SPORTS
23' Onslow Bay / Yamaha
GEORGE EDENS
30.74a1
3
SECOND CHANZE
23' Contender / Yamaha
JOHN LEWIS
29.64a1
4
BOBCAT
36' Yellowfin / Yamaha
HENRY MOORE, JR.
21.56a1
5
BUD LIGHT
30' Grady White / Yamaha
PHILLIP HAMILTON
19.29a1
6
OBX GIRL / TEAM CALCUTTA
34' Yellowfin / Yamaha
JIM DUPREE, JR.
18.71a1
7
FINNAGLE
23' Cape Horn / Yamaha
RAYMOND PUGH
14.04a1